Palackého 122
Frýdek-Místek
tel.: +420 602 602 166
studio.linie@email.cz
Studio Linie - liposukce, epilace, lymfodrenáž
Občanské sdružení Linie Radosti

Biostimulační lampa

biostimulační lampaBiolampa - doporučené oblasti použití

Nejpřirozenějšími oblastmi pro použití biostimulačního světla biolampy jsou zejména dermatologie a kosmetika, dále pak je biolampa hojně používána v ortopedii, chirurgii, rehabilitačním a sportovním lékařství. Rozsah možných použití biolampy se neustále rozšiřuje a je obohacován o nové a nové konkrétní zkušenosti i ze stomatologie, pediatrie a všeobecného lékařství. Získané výsledky se shodují v tom, že biostimulační světlo biolampy přináší žádaný efekt a je prospěšným prostředkem pro léčbu i rehabilitaci.

Biolampa - Dermatologie

V dermatologii byly potvrzeny pozitivní výsledky použití biolampy při léčbě ložiskových ekzémů, dětských atopických ekzémů, acne vulgaris, dermatitid a neurodermitid. Také u herpes genitalis, herpes simplex a herpes zoster lze biolampu označit za neocenitelný a velmi účinný prostředek léčby. Zkušenosti například ukazují, že pravidelné použití biostimulačního světla biolampy vede ke kompletní epitelizaci i několik let starých bércových vředů, u nichž běžná terapie zcela selhávala.

Biolampa - Chirurgie

Velmi dobrých výsledků při použití biolampy bylo dosaženo při aplikaci na hojení pooperačních jizev, ale biolampa působí i na staré jizvy, včetně keloidních. Nasazením biolampy dochází k výraznému urychlení hojivých procesů. Pozitivní účinek je patrný také při léčbě popálenin, diabetických gangrén, dekubitů, píštělí ap.

biostimulační lampaBiolampa - Ortopedie a rehabilitace

Biostimulace pomocí světla biolampy přispívá ke zmírnění bolestí v oblasti šíje a páteře a stejně tak biolampa pomáhá při úrazech i chronických poruchách pohybového aparátu a biolampa dovoluje i snížení dávek analgetik. Významnou pomoc představuje biolampa při léčení otoků a reflexních změn, stejně tak jako proleženin u dlouhodobě hospitalizovaných pacientů.

Biolampa - Stomatologie

Ve stomatologii se biolampa s úspěchem používá k snížení bolestivosti a potlačení zánětlivých procesů v ústní dutině, například při hojení ran po extrakci, při preparaci a broušení, u alveolitid aj. Biolampa se používá i na léčbu aftů, herpetických onemocnění, otlaků od snímacích protéz a při podobných indikacích.

Biolampa - Pediatrie

Neinvazivní, nekomplikovaná a nebolestivá léčba biolampou představuje neocenitelnou výhodu v praxi dětských lékařů.

Biolampa - Kosmetika

V kosmetice se biolampa doporučuje zejména pro významné regenerační účinky u stárnoucí pleti či u pleti, která je vystavena nepříznivým účinkům. Jsou popisovány zkušenosti s odstraněním vrásek biolampou nebo zpomalováním jejich tvorby a také konkrétní výsledky, kterých bylo dosaženo s biolampou při aplikaci na pleť a vrásky v okolí očí, bradavice, drobná poranění ap.

Dalšími vhodnými oblastmi, kde je možno biolampu využívat jsou:

  • Neurologie
  • Všeobecné lékařství
  • Pečovatelská služba
  • Rheumatologie
  • Sportovní lékařství
  • Fitcentra apod.

K čemu biolampa?

Analgetický účinek biolampy (potlačení , snížení bolesti) k tomuto účinku dochází díky přirozenému působení světelné energie biolampy na snížení citlivosti nervových buněk v místě průchodu světelného paprsku.

Biolampa způsobuje zvýšené vylučování tzv. endogenních opiátů, které jsou společně s přirozenou schopností světelného paprsku biolampy schopny likvidovat vlastní chorobný proces, příčinou vysoké efektivity při potlačování bolesti.

Protizánětlivý účinek biolampy - při aplikaci světelného paprsku biolampy dochází k aktivaci přirozených faktorů podílejících se na likvidaci zánětu. Biolampa podporuje rozšíření cév, čímž dochází k lepšímu prokrvení, a k lepší látkové výměně a okysličení tkáně. Dochází k umocnění reakce vlastního imunitního systému díky používání biolampy.

Biostimulační účinek biolampy - světelný paprsek, který biolampa vydává výrazně podporuje a urychluje obnovení  buněčného metabolismu a regeneračních procesů. Biomapa vytváří v těle celkový pocit pohody a zdraví a zvyšuje tělesnou odolnost.